Aktualności

Aktualności z życia Stowarzyszenia

Stowarzyszenie "Jestem"

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II Stowarzyszenie "JESTEM" posiada Status Organizacji Pożytku Publicznego Nasze Stowarzyszenie powstało z inicjatywy terapeutów, rodziców dzieci niepełnosprawnych, osób uzależnionych oraz grupy ludzi dobrej woli, którym nieobojętny jest los najsłabszych. Jesteśmy Stowarzyszeniem niosącym pomoc dzieciom niepełnosprawnym, dzieciom z rodzin najuboższych oraz potrzebujących wsparcia. Naszą pomocą obejmujemy również dorosłe osoby niepełnosprawne oraz osoby uzależnione. Ważną rolę w naszej działalności odgrywają wolontariusze. Prowadzimy zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych oraz blok zajęć integracyjnych, w których komputer odgrywa ważną rolę. Pragniemy nawiązać współpracę z podobnymi ośrodkami w kraju i za granicą. Liczymy, że poprzez nowe kontakty będziemy mieli ułatwiony dostęp do nowoczesnych technologii i urządzeń komputerowych. Kładziemy nacisk na działania w dziedzinie kultury, turystyki i rozrywki. Proponujemy wspólne wycieczki, plenery oraz integracyjne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Naszym celem jest również organizowanie szkoleń oraz spotkań terapeutów i wolontariuszy. Nasza obecna propozycja dotyczy trzech bloków programowych, prowadzonych z dziećmi niepełnosprawnymi: Terapia Logopedyczna z Wykorzystaniem Komputera, Program Rozwoju Kreatywności, Programy Integracyjne.
Stowarzyszenie "Jestem"
Stowarzyszenie "Jestem"Stowarzyszenie "Jestem" dodał(a) nowe zdjęcia (28).
Stowarzyszenie "Jestem"
Stowarzyszenie "Jestem"
Co to byly za emocje!!!! Cudowna publicznosc:):) Wspanialy zespol teatralny z "Jestem" i duuuuuuzo usmiechow:):);) 👏😀💚👊Dziekujemy Kochani!!! Byla moc!!!!!👍👍Spotkania teatralne " Latajacy festiwal" w Baju Pomorskim zaliczone!!!:)
Stowarzyszenie "Jestem"
Stowarzyszenie "Jestem"Stowarzyszenie "Jestem" dodał(a) nowe zdjęcia (37).
10 października wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Łazienki Królewskie. To był dobrze spędzony czas i z pewnością nieostatni wyjazd w tym gronie 🙂
Stowarzyszenie "Jestem"
Stowarzyszenie "Jestem"Stowarzyszenie "Jestem" udostępnił(a) post.
💚👏
Stowarzyszenie "Jestem"
Stowarzyszenie "Jestem"
Czas...nie ominie nas,
lecz my się go nie boimy,
na zajęciach się nad nim zastanawiamy, myślimy...
Stowarzyszenie "Jestem"
Stowarzyszenie "Jestem"
Jesień nasza piękna
do Stowarzyszenia nam zapukała
Kolorowym liściem, brązowym kasztanem
w głowie nam poprzewracała,
wiersze nam o sobie podsuneła
i z jesiennym wiaterkiem się zawinęła:)

Recytacje pełną parą, kto jest sową, kto jesienna zmarą,
kto Kapuśniaczka na kapeluszu czuje...
Wróbel śpiewa a wicher w oknach duje:)🌂🧣🕸🍂