Aktualności

Aktualności z życia Stowarzyszenia

Stowarzyszenie "Jestem"

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II Stowarzyszenie "JESTEM" posiada Status Organizacji Pożytku Publicznego Nasze Stowarzyszenie powstało z inicjatywy terapeutów, rodziców dzieci niepełnosprawnych, osób uzależnionych oraz grupy ludzi dobrej woli, którym nieobojętny jest los najsłabszych. Jesteśmy Stowarzyszeniem niosącym pomoc dzieciom niepełnosprawnym, dzieciom z rodzin najuboższych oraz potrzebujących wsparcia. Naszą pomocą obejmujemy również dorosłe osoby niepełnosprawne oraz osoby uzależnione. Ważną rolę w naszej działalności odgrywają wolontariusze. Prowadzimy zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych oraz blok zajęć integracyjnych, w których komputer odgrywa ważną rolę. Pragniemy nawiązać współpracę z podobnymi ośrodkami w kraju i za granicą. Liczymy, że poprzez nowe kontakty będziemy mieli ułatwiony dostęp do nowoczesnych technologii i urządzeń komputerowych. Kładziemy nacisk na działania w dziedzinie kultury, turystyki i rozrywki. Proponujemy wspólne wycieczki, plenery oraz integracyjne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Naszym celem jest również organizowanie szkoleń oraz spotkań terapeutów i wolontariuszy. Nasza obecna propozycja dotyczy trzech bloków programowych, prowadzonych z dziećmi niepełnosprawnymi: Terapia Logopedyczna z Wykorzystaniem Komputera, Program Rozwoju Kreatywności, Programy Integracyjne.
Stowarzyszenie "Jestem"
Stowarzyszenie "Jestem"
Wczoraj w Stowarzyszeniu odbył się pokaz Taekwondo, który zaprezentowała nam szkoła Centuria Teakwondo z Torunia. Mamy nadzieję, że dzięki temu występowi uda się zachęcić do udziału w treningach 🙂
Stowarzyszenie "Jestem"
Stowarzyszenie "Jestem"
Dziś świętowaliśmy podwójne urodziny Malwiny i Zbyszka. Tradycyjnie śpiewaliśmy Sto lat, składaliśmy życzenia i jedliśmy torty. Oczywiście były też prezenty i tańce. Wszyscy byli w bardzo dobrych humorach 🙂
Stowarzyszenie "Jestem"
Stowarzyszenie "Jestem"
Grupa PRP w tym tygodniu wybrała się również do lasu w poszukiwaniu jesieni. Mieliśmy okazje doświadczać na własnej skórze delikatność mchów i traw oraz strukturę kory drzew. Miło nam było spędzić czas w ciszy z daleka od szumu miasta.
Stowarzyszenie "Jestem"
Stowarzyszenie "Jestem"Stowarzyszenie "Jestem" jest w: Kamienica Inicjatyw.
W poniedziałek grupa PRP poznawała tajniki ceramiki. Mieliśmy okazje poznać podstawy pracy z gliną. Wspólnymi siłami udało nam się ulepić kilka całkiem ciekawych przedmiotów. Na efekty naszej kreatywności musimy trochę poczekać.
Stowarzyszenie "Jestem"
Stowarzyszenie "Jestem"
Dziś na zajęciach kulinarnych grupa PRP przygotowywała kiszonki domowymi sposobami z receptur swych babć, czekamy cierpliwie na efekty fermentacji.
Stowarzyszenie "Jestem"
Stowarzyszenie "Jestem"
CWIIWRD. Wykorzystujemy ostanie ciepłe dni.